Twitter komentuje awans Walii na mundial. "Wielka szkoda Ukrainy. Piłkarsko byli lepsi"

Geraint Nicholas/Focus Images/MB Media/PressFocus
Reprezentacja Walii awansowała na mundial w Katarze jako ostatni zespół ze strefy europejskiej. Ekipa z Wysp wygrała 1:0 z Ukrainą. Spotkanie było szeroko komentowane na Twitterze.
Nasi wschodni sąsiedzi od miesięcy zmagają się z inwazją rosyjskich wojsk na ich ojczyznę. W efekcie wielu zawodników ukraińskiej kadry wiosną niemal w ogóle nie grało w piłkę.
Mimo to "Zbirna" zaprezentowała się bardzo dobrze w spotkaniach ze Szkocją i Walią. Choć niedzielny mecz zakończył się porażką podopiecznych Ołeksandra Petrakowa, to nie brakuje opinii, że goście zasłużyli na awans.
Ogromne kontrowersje wzbudziła decyzja Mateu Lahoza z końcówki pierwszej połowy. Hiszpański arbiter nie podyktował rzutu karnego dla gości. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
W kluczowym spotkaniu klasę pokazał Gareth Bale. To właśnie po jego strzale z rzutu wolnego Jarmołenko pokonał własnego bramkarza. Świetnymi interwencjami popisywał się też Wayne Hennessey.
Walijczycy zagrają na mundialu aż po 64 latach przerwy. W fazie grupowej zmierzą się z USA, Iranem oraz Anglią.
Maciej Pietrasik05 Jun 2022 · 20:21
Źródło: Twitter