Twitter nie zostawił suchej nitki na Lechu Poznań. Awans tego nie zmienił. "Absmak niesamowity"

Pawel Jaskolka / PressFocus
Lech Poznań w czwartek awansował do decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji, ale w meczu z Vikingurem konieczna była dogrywka. Dziennikarze na Twitterze po raz kolejny w tym sezonie nie szczędzili ostrych słów pod adresem "Kolejorza".
W pierwszych minutach gra mistrzów Polski wyglądała bardzo słabo. Niewiele brakowało, aby to goście przy Bułgarskiej szybko wyszli na prowadzenie. Było to szeroko komentowane.
Z biegiem czasu sytuacja zaczęła stawać się coraz lepsza, jeśli chodzi o Lecha. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Ishaka oraz Velde. Wówczas wydawało się, że powinni spokojnie awansować do kolejnej rundy.
Lech miał mnóstwo okazji na to, aby podwyższyć rezultat. Zamiast tego w 95. minucie stracił gola na 2:1. Efektem była wielka konsternacja przy Bułgarskiej i dogrywka, potrzebna do wyłonienia zwycięzcy.
Choć "Kolejorz" ostatecznie awansował do kolejnej rundy, to dziennikarze i tak nie zostawili suchej nitki na drużynie z Wielkopolski. W dogrywce rzut karny zmarnował jeszcze Afonso Sousa.
Ostatecznie Lech wygrał cały mecz 4:1. Już za tydzień powalczy o fazę grupową Ligi Konferencji. Rywalami mistrzów Polski będą zawodnicy luksemburskiego Dudelange.
Maciej Pietrasik11 Aug 2022 · 23:17
Źródło: Twitter