Udana pogoń Celty Vigo i wygrana w meczu z Villarrealem CF

EFECREATA.COM / shutterstock.com
Celta Vigo pokonała u siebie Villarreal CF 3:2 (0:2) w trzecim sobotnim meczu 29. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Balaidos goście wypracowali sobie dwubramkową przewagę już po kwadransie gry. Najpierw z bliska piłkę skierował do siatki Kameruńczyk Karl Toko Ekambi, a zaledwie cztery minuty później kapitalną indywidualną akcją popisał się Alfonso Pedraza, który minął dwóch rywali i bramkarza, podwyższając prowadzenie "Submarinos".
Sygnał do odrabiania strat dał pięć minut po zmianie stron Iago Aspas, który efektownie przymierzył z rzutu wolnego. Dziewiętnaście minut przed końcem do wyrównania doprowadził uderzeniem głową Urugwajczyk Maximiliano Gomez, a cztery minuty przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął z rzutu karnego Iago Aspas, po raz drugi w tych zawodach wpisując się na listę strzelców.
Zespół z Galicji po siódmej wygranej w sezonie nadal otwiera strefę spadkową, ale traci już tylko punkt do siedemnastego w klasyfikacji zespołu "Żółtej Łodzi Podwodnej", który doznał w sobotę dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach.