Udana zemsta Emery'ego na byłym klubie. Arsenal rozbił PSG

charnsitr / shutterstock.com
Arsenal FC pokonał Paris Saint-Germain 5:1 (1:0) w meczu towarzyskim rozegranym w ramach międzynarodowego turnieju International Champions Cup.
Podopieczni Unaia Emery'ego objęli prowadzenie na Stadionie Narodowym w Singapurze już w 13. minucie. Wówczas Mesut Oezil wykorzystał dośrodkowanie Pierre-Emericka Aubameyanga i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Paryżanie zdołali doprowadzić do wyrównania dopiero w drugiej połowie starcia. W 60. minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Ligue 1, a jedenastkę na gola zamienił Christopher Nkunku.
Kolejne minuty meczu należały już tylko do londyńczyków, którzy zdołali zdobyć cztery gole. W 67. oraz 71. minucie na listę strzelców wpisał się Alexandre Lacazette, a w 87. minucie trafienie na swoje konto zapisał Rob Holding. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Edward Nketiah.
W następnej rundzie Arsenal FC zmierzy się z Chelsea FC (1 sierpnia), z kolei PSG zagra z Atletico Madryt (30 lipca).