Udany jubileusz Łukasza Piszczka. Borussia Dortmund pewnie pokonała VfL Wolfsburg

CosminIftode / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała VfL Wolfsburg 2:0 (0:0) w domowym meczu 10. kolejki Bundesligi. Było to 300. spotkanie Łukasza Piszczka w niemieckiej ekstraklasie.
Polski obrońca znalazł się w wyjściowym składzie gospodarzy na starcie z "Wilkami". Wraz z ogłoszeniem jedenastki wiadomo było, że Piszczek zaliczy 300. mecz w Bundeslidze.
Gospodarze stwarzali sobie sporo sytuacji jeszcze przed przerwą, ale nie zdołali wykorzystać ani jednej. Zmieniło się to tuż po przerwie.
Najpierw otwierającego wynik spotkania gola strzelił Thorgan Hazard, który otrzymał świetne podanie od Achrafa Hakimiego. Następnie Belg wyłożył piłkę Raphaelowi Guerreiro, który podwyższył prowadzenie BVB.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0, ponieważ tuż przed końcem rzut karny wykorzystał Mario Götze.