Udany początek Juventusu w Serie A. Szczęsny na ławce, a Buffon obronił rzut karny podyktowany dzięki VAR [VIDEO]

cristiano barni / Shutterstock.com
Juventus na inaugurację nowego sezonu Serie A pokonał w sobotę przed własną publicznością Cagliari Calcio 3:0. Całe spotkanie wśród rezerwowych gospodarzy spędził Wojciech Szczęsny.
Obrońcy mistrzowskiego tytułu już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Autorem gola był Mario Mandzukić. Przed przerwą do remisu mógł doprowadzić Diego Farias, ale nie wykorzystał rzutu karnego, który arbiter podyktował wykorzystując system VAR. Jego strzał obronił Gianluigi Buffon.
Przed zejściem do szatni "Stara Dama" podwyższyła prowadzenie za sprawą Paulo Dybali. W 66. rezultat ustalił Gonzalo Higuain.
Kolejnym rywalem podopiecznych Massimiliano Allegriego będzie na wyjeździe Genoa CFC. Natomiast zespół prowadzony przez Massimo Rastelliego zmierzy się na wyjeździe z AC Milanem.