Ukraina lepsza od Macedonii Północnej. Dwa obronione rzuty karne! [WIDEO]

Zwycięstwo reprezentacji Ukrainy! Podopieczni Andrija Szewczenki nie bez problemów uporali się z Macedonią Północną. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (2:0).
Za nami kolejne spotkanie grupy C. Ukraina zmierzyła się z reprezentacją Macedonii Północnej. Podopieczni Andrija Szewczenki zdołali wywiązać się z roli faworyta.
Ukraińcy po porażce z Holandią nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Dziś od pierwszych minut starali się narzucić rywalom swoje warunki. Raz za razem nacierali na bramkę Dimitrievskiego.
Na prowadzenie udało im się wyjść w 29. minucie. Wówczas do siatki trafił z bliska Jarmolenko. Ukraińcy poszli za ciosem. Po kolejnych pięciu minutach znów mieli powody do radości. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jaremczuk.
W 39. minucie akcję efektownie wykończył Pandev. Sędziowie nie uznali jednak tego gola. Napastnik kilka chwil wcześniej znajdował się na pozycji spalonej.
Tuż po przerwie refleksem popisał się Buszczan. Golkiper znakomicie się zachował przy uderzeniu Ademiego. Ukraińcy dali dojść do głosu rywalom. W 56. minucie Macedończycy zdobyli gola kontaktowego. Alioski co prawda źle wykonał rzut karny, ale przy dobitce udało mu się już trafić do siatki.
W 83. minucie do akcji wkroczył system VAR. Sędziowie wyłapali, że Avramovski zagrał ręką we własnym polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Malinowski, ale nie zdołał pokonać bramkarz rywali.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1. Ukraina na swoim koncie ma trzy punkty. Macedonia nie zdobyła ani "oczka" i powoli może żegnać się z EURO. W trzeciej serii spotkań Ukraińcy zagrają z Austriakami, zaś Macedończycy z Holendrami.
Daniel Makarewicz17 Jun 2021 · 16:51