Union Berlin pokonał FC Koeln. Grał Rafał Gikiewicz

alphaspirit / shutterstock
Union Berlin pokonał przed własną publicznością FC Koeln 2:0 (1:0) w niedzielnym meczu 14. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Oba gole dla gospodarzy strzelił w tym spotkaniu Sebastian Andersson. Szwed po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 33. minucie, kiedy po zagraniu Christophera Trimmela z rzutu rożnego strzałem z bliskiej odległości głową trafił do siatki.
Napastnik drugie trafienie zanotował w 50. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Christiana Gentnera znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali i wygrał ten pojedynek.
Mecz w bramce zespołu "Die Eisernen" rozpoczął Rafał Gikiewicz, który przebywał na boisku w pełnym wymiarze czasu. Do polskiego golkipera to 14. ligowy występ w sezonie.
Podopieczni Ursa Fischera po tej serii gier awansowali na 10. pozycję w tabeli i mają na koncie 19 punktów. Ekipa "Kozłów" z dorobkiem 8 "oczek" plasuje się na przedostatniej, 17. lokacie.