Union Berlin przegrał z Sankt Pauli. Bronił Gikiewicz, cały mecz Soboty

FC St. Pauli wygrał u siebie z Unionem Berlin 3:2 (1:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 20. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Millerntor-Stadion w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Waldemar Sobota, natomiast między słupkami gości bronił Rafał Gikiewicz. Polskiego golkipera w pierwszej połowie zaskoczył kapitalnym uderzeniem z dystansu Tunezyjczyk Sami Allagui.
Siedemnaście minut po zmianie stron podwyższył strzałem głową Alexander Meier, któremu precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego Marvin Knoll. Sześć minut przed końcem kontaktową bramkę zdobył z bliska Grischa Proemel, a po kolejnych dwóch minutach do wyrównania doprowadził płaskim strzałem z ostrego kąta rezerwowy Nigeryjczyk Suleiman Abdullahi. Losy zaciętej konfrontacji rozstrzygnął już w doliczonym czasie gry Meier, wykorzystując podyktowany rzut karny.
Zespół z Hamburga po jedenastym zwycięstwie w sezonie awansował na drugie miejsce w tabeli. Stołeczna drużyna doznała natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na czwartą lokatę w klasyfikacji.