Union Berlin rozbity w Moenchengladbach. Rafał Gikiewicz cztery razy wyciągał piłkę z siatki

YouTube
Borussia Moenchengladbach pokonała przed własną publicznością Union Berlin 4:1 (2:0) w pierwszym niedzielnym meczu 29. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi. Między słupkami gości cały mecz rozegrał Rafał Gikiewicz.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił po siedemnastu minutach gry płaskim strzałem z kilku metrów Florian Neuhaus, który wcześniej minął w polu karnym obrońcę. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
Później dwukrotnie Polaka zaskoczył Marcus Thuram. Francuz najpierw precyzyjnie uderzył głową przy bliższym słupku, a następnie wykończył składną akcję z bliska. Dwukrotnie asystował mu rodak Alassane Plea, który ustalił także wynik dziewięć minut przed końcem.
Jedynego gola dla gości strzelił głową z kilku metrów Szwed Sebastian Andersson.
"Źrebaki" po siedemnastym zwycięstwie w sezonie awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Stołeczny beniaminek doznał natomiast szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i zajmuje czternastą lokatę w klasyfikacji.