Union Berlin uratował remis, bronił Rafał Gikiewicz

YouTube
Union Berlin zremisował u siebie z SSV Jahn 2000 Ratyzbona 2:2 (1:1) w piątkowym meczu 29. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Stadion An der Alten Foersterei całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Rafał Gikiewicz. Stołeczna drużyna objęła prowadzenie po dwunastu minutach gry, kiedy to przymierzył celnie z bliska Sebastian Andersson.
Cztery minuty później na trafienie Szweda odpowiedział skutecznie Ormianin Sargis Adamjan, wykorzystując podyktowany rzut karny. Niespełna kwadrans po zmianie stron efektowną indywidualną szarżą popisał się Hamadi Al Ghaddioui i miejscowi musieli odrabiać straty. Punkt uratował siedem minut przed końcem Sebastian Polter, który ustalił wynik uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Podopieczni Ursa Fischera po drugim remisie z rzędu umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Zespół z Bawarii natomiast podzielił się punktami z rywalami trzeci raz w pięciu ostatnich meczach i pozostanie na ósmej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński12 Apr 2019 · 20:31