Union pokonał Herthę w derbach Berlina. Przeciętny występ Krzysztofa Piątka [WIDEO]

Norbert Barczyk / PressFocus
Union Berlin pokonał Herthę w meczu, którego stawką było panowanie w stolicy Niemiec. Podopieczni Ursa Fischera wygrali 2:0.
W dzisiejszych derbach nie mogliśmy ujrzeć Tymoteusza Puchacza oraz Pawła Wszołka. Obaj znaleźli się poza kadrą meczową Unionu.
Ich koledzy szybko jednak zabrali się do pracy. W 9. minucie wynik spotkania otworzył Taiwo Awoniyi, dla którego było to już ósme trafienie w tym sezonie.
Po dwóch kwadransach było 2:0 dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelcó wpisał się Christopher Trimmel, wykorzystując podanie Niko Giesselmanna. Pośrednio w bramkę Unionu był zamieszany Krzysztof Piątek.
W 60. minucie Piątek został zdjęty z boiska. Polak nie potrafił dziś stworzyć zagrożenia pod bramką Unionu.
W ostatnich dwóch kwadransach nie padł już żaden gol. Union zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Hertha jest trzynasta.
Adam Kłos20 Nov 2021 · 20:24