Urał Jekaterynburg zremisował z FK Rostów, grał Augustyniak, Wilusz na ławce

Dziurek/Shutterstock
Urał Jekaterynburg zremisował przed własną publicznością z FK Rostów 2:2 (1:0) w sobotnim meczu 4. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie spotkania, kiedy Andrei Panyukov wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Nikołaja Dimitrowa i efektywnym trafieniem pokonał golkipera rywali.
W 67. minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Eldora Shomurodova, przy którym asystował Khoren Bayramyan. W 81. minucie ponowne prowadzenie Urałowi dał Vladimir Iljin, a pięć minut później wynik spotkania na 2:2 ustalił Bjorn Sigurdarson.
Mecz w wyjściowej jedenastce Urału rozpoczął Rafał Augustyniak, który przebywał na placu gry przez 90 minut i zanotował czwarty ligowy występ w tym sezonie. Polak trafił do Jekaterynburga w lipcu tego roku z Miedzi Legnica. Z ławki rezerwowych FK Rostów nie wstał natomiast Maciej Wilusz.
Podopieczni Dmitrija Parfionowa zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli i mają na koncie siedem punktów, natomiast drużyna prowadzona przez Walerija Karpina z dorobkiem ośmiu "oczek" plasuje się na drugiej lokacie.
Jakub Kreśliński03 Aug 2019 · 15:03