Urszula Radwańska odpadła z turnieju WTA w Gdyni. Pozytywnie zaskoczyła inna Polka

Kulitat, wikicommons
Urszula Radwańska przegrała z Kristiną Kucovą 2:6, 1:6 i już po pierwszej rundzie pożegnała się z turniejem WTA w Gdyni. Swój mecz wygrała natomiast Weronika Falkowska.
Wcześniej na kort wyszła właśnie Falkowska, która zmierzyła się z wyżej notowaną Kateriną Bondarenko. Polka nie dała swojej rywalce żadnych szans. Pierwszego seta wygrała 6:0, drugiego 6:2.
W ostatnim meczu tego dnia swoje spotkanie rozegrała natomiast Urszula Radwańska. Nasza zawodniczka nie poszła jednak w ślady młodszej koleżanki. W rywalizacji z Kucovą przegrała oba sety. Najpierw 2:6, potem 1:6.
Falkowska w meczu 1/8 finału zmierzy się teraz ze zwyciężczynią pary Tamara Korpatsch - Olga Goworcowa. Ten mecz zostanie rozegrany jutro.
Jutro swoje pierwsze spotkania w tym turnieju rozegrają jeszcze trzy Polki. Magdalena Fręch zagra z Nurią Parrizas-Diaz z Hiszpanii, Katarzyna Kawa podejmie Terezę Mrdezę z Chorwacji, a 18-letnia Weronika Baszak powalczy z doświadczoną Aleksandrą Sasnowicz.