Utah Jazz wygrali z Los Angeles Lakers

Utah Jazz pokonali przed własną publicznością Los Angeles Lakers 112:95 w najciekawiej zapowiadającym się piątkowym meczu National Basketball Association.
Na parkiecie Vivint Smart Home Arena w Salt Lake City gospodarze już po pierwszej połowie osiągnęli bezpieczną przewagę (62:41), którą później kontrolowali w trzeciej i czwartej kwarcie.
Najskuteczniejszy w spotkaniu Donovan Mitchell rzucił 33 punkty i zaliczył dziewięć asyst. Siedemnaście "oczek" i siedem zbiórek zapisał na swoim koncie Royce O'Neale. Cenne piętnaście punktów i trzynaście zbiórek zgromadził Derrick Favors.
Wśród przyjezdnych z Kalifornii najlepiej radził sobie Michael Beasley, zdobywając siedemnaście punktów. Dwa "oczka" mniej wywalczył Brandon Ingram.
Zespół z Utah po czwartym zwycięstwie w pięciu ostatnich meczach umocnił się na dziewiątym miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej, zmniejszając straty do ósmych w tej klasyfikacji "Jeziorowców", którzy doznali trzeciej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach.