Valencia CF przegrała w Kraju Basków

charnsitr/Shutterstock
SD Eibar pokonał u siebie Valencia CF 2:1 (0:0) w drugim sobotnim meczu 16. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Ipurua wszystkie bramki padły dopiero po przerwie. Cztery minuty po zmianie stron prowadzenie miejscowym zapewnił mocnym uderzeniem w krótki róg Japończyk Takashi Inui.
Wyrównał z bliska osiem minut później Santi Mina, któremu zagrywał w pole karne Brazylijczyk Andreas Pereira. Losy konfrontacji rozstrzygnęły się trzy minuty przed końcem, kiedy skutecznym strzałem głową popisał się Joan Jordan, któremu dośrodkował w pole karne Ivan Alejo.
Dzięki szóstej wygranej w sezonie zespół z Kraju Basków awansował na siódme miejsce w tabeli. "Nietoperze" doznały natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na drugiej pozycji w klasyfikacji.