Valencia lepsza w derbach od Levante

charnsitr / shutterstock.com
Valencia CF pokonała przed własną publicznością Levante UD 3:1 (1:0) w piątym niedzielnym meczu 32. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Mestalla prowadzenie gospodarzom w derbach portowego miasta zapewnił już w drugiej minucie strzałem głową Santi Mina. Dwanaście minut po zmianie stron doprowadził do wyrównania Carlos Soler, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Radość gości nie trwała jednak długo, bowiem niespełna 60 sekund później celnie przymierzył z narożnika pola karnego Portugalczyk Goncalo Guedes, który wcześniej zaliczył również asystę. Po kolejnych sześciu minutach po raz drugi na listę strzelców wpisał się z bliska Mina, wykańczając w polu karnym składną akcję "Nietoperzy".
Podopieczni Marcelino po jedenastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. "Granotas" doznali natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na szesnastą lokatę w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński14 Apr 2019 · 22:39