Valencia wygrała z Realem Valladolid i zapewniła sobie udział w Lidze Mistrzów

charnsitr / shutterstock.com
Valencia CF pokonała na wyjeździe Real Valladolid 2:0 w najważniejszym sobotnim meczu 38. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal Jose Zorrilla katastrofalne błędy defensywy gospodarzy wykorzystali dziewięć minut przed przerwą Carlos Soler oraz siedem minut po zmianie stron Rodrigo, oddając celne strzały z pola karnego rywali.
"Nietoperze" po trzecim zwycięstwie z rzędu wywalczyły czwarte miejsce w tabeli, uprawniające do gry w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Beniaminek doznał natomiast siedemnastej porażki w rozgrywkach i pozostał na szesnastej lokacie.
Miejsce w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Europy wywalczyła Sevilla FC. Drużyna z Andaluzji na zakończenie sezonu pokonała przed własną publicznością Athletic Bilbao 2:0. W eliminacjach Ligi Europy wystąpią z kolei Getafe CF i Espanyol Barcelona.
"Papużki" z Katalonii przepustkę do zmagań na Starym Kontynencie zapewniły sobie po trzecim zwycięstwie z rzędu na finiszu zmagań, pokonując u siebie Real Sociedad San Sebastian 2:0.