VAR, rzut karny i gol! Szwecja wygrała z Koreą Południową! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Szwecji wygrała z Koreą Południową 1:0 w meczu grupy F na mistrzostwach świata w Rosji.
Relację na żywo z tego meczu przeczytasz TUTAJ.
Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Szwecją, a Koreą Południową nie przyniosła bramek. Lekką przewagę uzyskała ekipa ze Skandynawii, jednak jej zawodnikom brakowało skuteczności. W 21. minucie świetną okazję zmarnował Berg. Napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył wprost w rywala.
W 43. minucie Berg ponowie znalazł się w niezłej sytuacji, ale jego strzał z ostrego kąta minął bramkę. Tuż przed gwizdkiem na przerwę minimalnie obok słupka główkował Claesson.
Od samego początku drugiej połowy Szwedzi podkręcili tempo i w 64. minucie ich wysiłki przyniosły efekt. Sędzia po skorzystaniu z systemu VAR podyktował jedenastkę na Skandynawów. Do piłki podszedł Granqvist, który zmylił bramkarz i pewnie umieścił piłkę w siatce.
Do końca spotkania Szwedzi kontrolowali przebieg gry, mądrze broniąc się przed atakami rywali. W doliczonym czasie Hwang Hee-Chan mógł doprowadzić do remisu, jednak jego strzał głową minął słupek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Szwecji.
Daniel Makarewicz18 Jun 2018 · 15:51