Vardy strzela, a potem wszystko psuje - nurkuje i dostaje czerwień. A Leicester cudem remisuje [VIDEO]

mooinblack/Shutterstock
Na pierwszym miejscu w Premier League, mimo tylko remisu z West Ham United 2:2 (1:0), umocnili się piłkarze z Leicester City.

Na King Power Stadium rozpoczęło się po myśli sensacyjnego lidera, bowiem pierwszego gola w tym meczu strzelił Jamie Vardy. Potem jednak nie było już tak dobrze.

Najskuteczniejszy napastnik "Lisów" po zmianie stron zobaczył jednak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i to osłabienie rywala wykorzystały walczące o udział w eliminacjach Ligi Mistrzów "Młoty".

Wyrównał z rzutu karnego Andy Carroll, a cztery minuty przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu pogrążył gospodarzy Aaron Cresswell. Podopiecznym Claudio Ranieriego punkt uratował w czwartej minucie doliczonego czasu gry Argentyńczyk Leonardo Ulloa, pewnie egzekwując "jedenastkę".

W innym meczu AFC Bournemouth z Arturem Borucem między słupkami przegrał u siebie z Liverpoolem 1:2.

Na Dean Court bramkarza reprezentacji Polski zaskoczyli w końcówce pierwszej połowy z bliska Brazylijczyk Robert Firmino oraz po uderzeniu głową Daniel Sturridge. Miejscowi odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to celnie przymierzył Joshua King.

Ekipa z hrabstwa Dorset doznała w ten sposób piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na trzynastej pozycji w tabeli. "The Reds" natomiast przesunęli się na siódmą lokatę.