VfB wyeliminował Eintracht, grali Tytoń, Gikiewicz i Matuszczyk

MediaPictures.pl/Shutterstock
VfB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem między słupkami pokonał po dogrywce Eintracht Braunschweig 3:2 w drugim środowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. W ekipie gości pełne zawody zaliczyli Rafał Gikiewicz i Adam Matuszczyk.

Na Mercedes-Benz Arena drużyna z Brunszwiku nieoczekiwanie objęła prowadzenie już po sześciu minutach gry za sprawą celnego strzału Szweda Josepha Baffo. Kwadrans później wyrównał Georg Niedermeier.

Miejscowi jeszcze przed przerwą mieli świetną szansę na zdobycie drugiej bramki, ale rzut karny zmarnował Rumun Alexandru Maxim. Po 90 minutach gry utrzymał się remis, więc sędzia zarządził dogrywkę.

W niej Timo Werner najpierw przybliżył do awansu VfB, ale rywale zdołali skutecznie odpowiedzieć za sprawą Szwajcara Orhana Ademiego. Dopiero dwie minuty przed końcem dogrywki zwycięskiego gola dla ekipy ze Stuttgartu zdobył Bośniak Toni Sunjic.

Oprócz VfB wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie Hertha Berlin, Bayer Leverkusen, FC Heidenheim, Werder Brema i Bayern Monachium.