VfL Wolfsburg pewnie wygrał w Leverkusen

vfl-wolfsburg.de
VfL Wolfsburg wygrał drugi mecz w tym sezonie ligowym. "Wilki" w sobotnim spotkaniu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi pokonali na wyjeździe Bayer 04 Leverkusen 3:1. W kadrze gości na te spotkanie zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Leon Bailey kapitalnie przymierzył lewą nogą zza pola karnego. Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Do przerwy był jednak remis. Samobójcze trafienie zanotował Ramazan Ozcan.
Druga połowa należała do przyjezdnych. W pierwszym kwadransie po przerwie strzelili dwa gole. Najpierw głową bramkę zdobył Wout Weghorst. Na 3:1 wynik ustalił Renato Steffen, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem rywali.
"Wilki" po tej wygranej są liderem tabeli z kompletem sześciu punktów. W następnej kolejce zagrają u siebie z Herthą Berlin. Zespół z BayArena jest ostatni bez zdobytego ani jednego "oczka". Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Bayern Monachium.
*****
Wyniki pozostałych sobotnich meczów 2. kolejki Bundesligi rozegranych o godzinie 15.30:
FC Augsburg - Borussia Moenchengladbach 1:1 (1:0)
Bramki: Gregoritsch 12 - Plea 68.
Eintracht Frankfurt - Werder Brema 1:2 (0:1)

Bramki: Haller 49 (rzut karny) - Osako 21, Rashica 90+6.

Czerwona kartka: Willems 32 (Eintracht).
TSG 1899 Hoffenheim - SC Freiburg 3:1 (0:1)

Bramki: Szalai 50, 63, Kramarić 90+5 - Heintz 36.
1. FC Nurnberg - 1. FSV Mainz 05 1:1 (1:1)