VfL Wolfsburg wygrał u siebie z Borussią Moenchengladbach

Michele Morrone / shutterstock.com
VfL Wolfsburg wygrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 2:1 (1:1) w pierwszym niedzielnym meczu 15. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Volkswagen Arena gospodarze objęli prowadzenie po trzynastu minutach gry, kiedy to Austriak Xaver Schlager znakomicie uderzył pod poprzeczkę w krótki róg po efektownej szarży Francuza Jerome'a Roussillona.
Zaledwie dwie minuty później wyrównał Breel Embolo. Reprezentant Szwajcarii kapitalnie uderzył z ostrego kąta w długi róg po dośrodkowaniu w pole karne Francuza Alassane Plei.
Losy konfrontacji rozstrzygnął już w doliczonym czasie gry Maximilian Arnold, który popisał się fantastycznym uderzeniem z pierwszej piłki sprzed linii pola karnego.
"Źrebaki" po czwartej porażce w sezonie w spadły na drugą lokatę w tabeli. "Wilki" natomiast odniosły szóste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i przesunęły się na ósme miejsce w klasyfikacji.