Villarreal rzutem na taśmę pokonał Las Palmas

Christian Bertrand/Shutterstock
Villarreal CF pokonał u siebie UD Las Palmas 2:1 w niedzielnym meczu 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division. "Żółta łódź podwodna" nie przegrała jeszcze żadnego spotkania w bieżących rozgrywkach.

Na El Madrigal prowadzanie już w 10. minucie objęli przyjezdni po tym, jak do siatki Villarrealu trafił Ghańczyk Kevin Prince-Boateng. Do wyrównania gospodarze doprowadzili dopiero w 64. minucie za sprawą rzutu karnego, którego na gola zamienił Włoch Nicola Sansone.

Zwycięską bramkę dla drużyny Frana Escriby zdobył Cedric Bakambu. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga po dośrodkowaniu Roberto Soriano pokonał golkipera Las Palmas dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Villarreal CF to jedyna drużyna, oprócz Realu Madryt, która w trwającym sezonie ligowym nie przegrała jeszcze żadnego spotkania. Po dziewięciu kolejkach ekipa z El Madrigal zajmuje trzecie miejsce w tabeli. UD Las Palmas plasuje się natomiast na dziewiątej pozycji.