Villarreal stracił punkty z Celtą Vigo

EFECREATA.COM / shutterstock.com
Villarreal CF przegrał u siebie z Celtą Vigo 2:3 (0:1) w trzecim sobotnim spotkaniu 15. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de la Ceramica prowadzenie przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem z dystansu Brais Mendez. Cztery minuty po zmianie stron podwyższył uderzeniem głową Turek Okay Yokuslu, a po kolejnych dwóch minut na listę strzelców wpisał się również Urugwajczyk Maximiliano Gomez.
W końcówce rozmiary przegranej miejscowych zdołał jeszcze zmniejszyć Carlos Bacca. Kolumbijczyk dwukrotnie zaskoczył golkipera rywali w niespełna pięć minut.
Dzięki drugiej wygranej z rzędu zespół z Galicji awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. "Submarinos" natomiast doznali siódmej porażki w sezonie i są tuż nad strefą spadkową klasyfikacji.