Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Vital Heynen: To wyglądało inaczej. Dzwoniłem nawet do psychologa, by się poradzić

Vital Heynen
Źródło zdjęcia: screen z youtube

Vital Heynen w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyjaśnił swoją decyzję o powrocie do Polski przed meczem o trzecie miejsce w Lidze Narodów z Brazylią.

Szkoleniowiec zdecydował się opuścić swoich podopiecznych przed meczem o trzecie miejsce w Lidze Narodów. Belg wolał wcześniej wrócić do siatkarzy, którzy w Zakopanem przygotowują się do walki o igrzyska olimpijskie.

Heynen przekonuje, że - wbrew doniesieniom mediów - o całej sytuacji wiedzieli najważniejsi ludzie w PZPS.

- Rzekomo nikogo nie poinformowałem o takim pomyśle i opuściłem drużynę, zostawiając ją samą. Taka narracja była nieprawdziwa, to wyglądało inaczej. Ważni działacze związku wiedzieli, kiedy wracam. Uważam, że dobrze zrobiłem - stwierdził.

Trener reprezentacji Polski dodaje, że swoją decyzję konsultował także z ekspertami z innych dziedzin.

- Jestem człowiekiem, który tego typu decyzji nie podejmuje sam bez konsultacji z innymi. Dzwoniłem nawet do psychologa, by poradzić się, jak najlepiej rozwiązać tę sytuację - podkreślił.

Heynen twierdzi, że krytyka, z jaką się spotkał, była niezasłużona.

- Wiedziałem też, że dziennikarze będą mnie krytykować. Tak już jest, że gdy przedstawiciele mediów dostają jakiś pretekst, część z nich, nie znając dokładnie sytuacji, oddaje się krytyce - zakończył.

Źródło: Przegląd Sportowy
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

3
19 lip 2019 | 10:24
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
- Część psychologu. Myślisz, że mogę zostawić chłopaków przed ostatnim meczem?
- Myślę, że spokojnie poradzisz sobie z medialną nagonką.
- OK. Dzięki. To lecę!
;)
19 lip 2019 | 09:51
+12
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Heynen robi dobrą robotę, zdobywamy medale dużych imprez, a oni się go czepiają o takie głupoty. Żenada.
19 lip 2019 | 08:07
+16
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No i znów drążenie tematu dla sensacji i kliknięć. To już nie pierwszy raz, gdy nasz trener jest krytykowany, a jego kompetencje są podważane. A ja widzę to tak, że dzięki niemu i jego niekonwencjonalnym decyzjom, możemy obserwować niemal 40-osobową grupę, która rywalizuje na najwyższym światowym poziomie już nie o miejsce w kadrze na turniej, a o samo miejsce na szerokim zgrupowaniu... Ktoś powie, że ten jeden dzień niczego by nie zmienił i mógłby zostać. No to zerknijcie do kalendarza siatkarskich imprez i zobaczcie jak mało czasu jest pomiędzy każdym turniejem. Gdyby Heynen chciał jeden dzień na zgrupowaniu poświęcić tylko jednemu zawodnikowi, to nie dałby rady, bo jest tak mało przerw...
Może ktoś z meczyków.pl poksiłby się, zamiast pisać o kolejnym pierdnięciu Neymara, czy "januszowym" krytykowaniu aktualnego Mistrza Świata, aby napisać porządną serię artykułów o siatkówce (aktualnej formie zawodników naszej reprezentacji, sukcesach kadry w ostatnim 20-leciu, czy kondycji naszych przeciwników). W tym roku była Liga Światowa, będą el. do IO, będą Mistrzostwa Europy, a następnie Puchar Świata, a każdy ma to w dupie.
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.