Vive Kielce awansowało do Final Four!

Dziurek/Shutterstock
Vive Tauron Kielce pokonało w meczu rewanżowym SG Flensburg-Handewitt 29:28 i awansowało do Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Pierwsza połowa to niesamowicie zacięta walka o każdy punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi nad rywalem. Dopiero w 25 minucie polski zespół po raz pierwszy w spotkaniu wyszedł na dwubramkowe prowadzenie - 11:9. Przeciwnicy jeszcze przed przerwą zdołali jednak zniwelować straty do jednego gola i szczypiorniści Vive do szatni schodzili z wynikiem 14:13.

Tuż po przerwie niemiecka drużyna bardzo szybko odmieniła losy meczy, wychodząc na prowadzenie 15:14. W kolejnych minutach podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdołali jednak nie tylko odrobić straty, ale uzyskać trzybramkową przewagę - 19:16 w 40 minucie.

Końcówka meczu przyniosła kolejne zmiany wyniku. Najpierw Niemcy doprowadzili do remisu po 25, potem nasi zawodnicy prowadzili różnicą jednego gola, by na minutę przed końcem znowu remisować - 28:28. Ostatnie słowo należało jednak do Polaków. Vive Tauron Kielce ostatecznie wygrało 29:28 i awansowało do Final Four Ligi Mistrzów.