VIVE Kielce bliżej awansu do Final Four! Okazałe zwycięstwo w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Łomża VIVE Kielce odniosło zwycięstwo w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Polski zespół pokonał Montpellier 31:28.
Dotychczas VIVE znakomicie radziło sobie w tej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa potrafili pokonać m.in. Barcelonę czy PSG.
Od pierwszego gwizdka spotkanie było bardzo wyrównane. Na początku żadna ze stron nie zdołała wyjść na prowadzenie większe niż różnicą jednej bramki.
Po dziesięciu minutach utrzymywał się remis 4:4. Później VIVE wyszło na prowadzenie dzięki skuteczności Daniela Dujszebajewa. Niestety, niedługo potem otrzymał on czerwoną kartką. Za ciosem poszli jednak jego koledzy. Po trafieniu Arkadiusza Moryty kielecki zespół prowadził już 8:5. Ze znakomitej strony prezentował się Andreas Wolff, golkiper polskiej ekipy.
W kolejnych minutach VIVE konsekwentnie utrzymywało przewagę, nie pozwalając Montpellier na doprowadzenie do remisu. Do przerwy ekipa Dujszebajewa prowadziła 16:12.
Na początku drugiej połowy błyszczał Alex Dujszebajew. Dzięki jego trafieniom VIVE nadal prowadziło różnicą trzech trafień. Dujszebajew nie tylko błyszczał skutecznością, ale również kreatywnością, kiedy asystował przy bramkach Moryty.
VIVE do końca meczu już nie oddało prowadzenia. Polska drużyna wygrała 31:28. Rewanżowe starcie z Montpellier odbędzie się w najbliższą środę w Kielcach.
Montpellier - Łomża VIVE Kielce 28:31 (12:16, 16:15)
Adam Kłos12 May 2022 · 22:26