Von Heesen: Nie można tracić takich bramek

asinfo
Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie 1:3 z Legią Warszawa w spotkaniu czternastej kolejki Ekstraklasy. Trener "Biało-Zielonych", Thomas von Heesen powiedział na konferencji prasowej, że o wyniku meczu zadecydowały indywidualne błędy piłkarzy – poinformowano na portalu klubu z Trójmiasta.

W pierwszej połowie mecz był otwarty i obfitował w twardą sportową walkę. Ostatni kwadrans przed przerwą był szczególnie dobry w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sobie kilka szans i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Po straconej bramce trudno nam było przerwać grę Legii. Drugą odsłonę zaczęliśmy straconej bramki po indywidualnym błędzie. Takich goli po prostu nie można tracić. W przerwie uczulałem moich zawodników, aby uważali przy podaniach do tyłu – powiedział von Heesen.

Gole dla jego drużyny zdobyli Guilherme, Nemanja Nikolić i Tomasz Jodłowiec. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Aleksandar Kovacević.

Dość szybko złapaliśmy kontakt po trafieniu Kovacevicia, lecz równie szybko straciliśmy bramkę po naszym błędzie. Nie można tak grać, gdy ma się naprzeciwko siebie bardzo uzdolnionych i doświadczonych zawodników. O zwycięstwie zadecydowały indywidualne błędy. Musimy teraz patrzeć do przodu, nie opuszczać głów i czekać na kolejne mecze – dodał 54-letni trener.

W następnej kolejce gdańska drużyna zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Spotkanie rozegrane zostanie 7 listopada.