W poprzedniej kolejce zremisowali z PSG. Teraz Strasbourg podzieliło się punktami z Caen

JMRW67 / wikicommons
W 17. kolejce Ligue 1 RC Strasbourg zremisował na własnym boisku z SM Caen 2:2. Dla obu zespołów to ósmy remis w tym sezonie.
Obie drużyny w tym sezonie są najczęściej dzielącymi się punktami w całej lidze. Potwierdziły to w bezpośrednim starciu.
Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. W 5. minucie Pablo Martinez wbiegł w pole karne i trafił do siatki płaskim strzałem. SM Caen doprowadziło do wyrównania w 22. minucie za sprawą Faycala Fajra, który przejął piłkę po interwencji golkipera Strasbourga i trafił uderzeniem z linii pola karnego.
Zaledwie po 60 sekundach gospodarze ponownie byli lepsi o jedną bramkę. Lebo Mothiba nie pomylił się w sytuacji sam na sam, przenosząc piłkę nad golkiperem Caen.
Goście długo walczyli o wyrównanie. Cel osiągnęli w 80. minucie, kiedy Saif-Eddine Khaoui huknął sprzed pola karnego.
RC Strasbourg jest na ósmej pozycji z dorobkiem 23 punktów. SM Caen nie potrafi wygrać w lidze od dziewięciu kolejek i zajmuje osiemnastą pozycję, ma na koncie 14 punktów.