Walczymy o EURO [relacja]

ASInfo
Polska zremisowała 2:2 wyjazdowy mecz ze Szkocją w ramach eliminacji do EURO 2016. Tak relacjonowaliśmy spotkanie i wydarzenia przedmeczowe:

Koniec meczu
Wykonujemy rzuty wolny,piłka najpierw trafia w słupek, a potem Lewy wbija ją do siatki. Wywozimy cenny remis!

94 minuta
GOOOL! 2-2!

94 minuta
Rzut wolny dla Polski. Okazja

92 minuta
"Jeszcze jeden, jeszcze jeden" - polscy kibice chcą gola.

91 minuta
Dobry strzał Krychowiaka, ale broni Marshall.

90 minuta
Polska próbuje atakować, ale czyni to w bardzo wolnym tempie.

87 minuta
Okazja Grosickiego po dośrodkowaniu od Piszczka. Grosik uderza jednak niecelnie.

84 minuta
Rzut wolny dla Szkocji, żółta kartka dla Krychowiaka. Zmiana w zespole rywali.

83 minuta
Za Jakuba Błaszczykowskiego wchodzi Paweł Olkowski.

80 minuta
Tak to wygląda w tym momencie. Jeśli wyniki się utrzymają, do awansu będziemy potrzebować wygranej z Irlandią.

75 minuta
Irlandia prowadzi z Niemcami! Bramkę strzelił Shane Long. Sytuacja w grupie zaczyna być dla nas mało ciekawa...

74 minuta
Pewne jest jedno: naszym kibicom zimno nie jest

71 minuta
Zmiana w Polsce - Wawrzyniak za Rybusa.

70 minuta
Kolejny atak Szkocji, zakończony niecelnym strzałem.

68 minuta
Zmiana u Szkotów. Wchodzi Maloney, schodzi Naismith.

67 minuta
Kolejny faul na Lewym. Żółta kartka dla Huttona. Grosicki wykonał rzut wolny lewego narożnika pola karnego, ale piłkę złapał Marshall.

66 minuta
Szkoci rozkręcają się, kolejna dobra akcja rywali. W odpowiedzi atak Grosickiego i uderzenie Krychowiaka.

PILNE

63 minuta
Zmiana w reprezentacji Polski. Za Arkadiusza Milika wszedł Tomasz Jodłowiec.

62 minuta
Gol! 2:1 dla Szkocji. Odbiór piłki na naszej połowie, podanie Ritchiego do Fletchera, a ten uderzeniem z prawego narożnika pola karnego strzela w długi róg bramki Fabiańskiego.

59 minuta
W meczu Irlandia-Niemcy goście mają ponad 70% posiadania piłki, ale na wynik się to nie przekłada - nadal bezbramkowo.

57 minuta
A na trybunach mogliśmy usłyszeć - "jeszcze jeden, jeszcze jeden..."

56 minuta
Faul na Lewandowskim. Żółta karta dla Scotta Browna.

53 minuta
Gra stała się otwarta, akcja za akcję. Na każdą okazję Polski, groźnym atakiem starała się odpowiadać Szkocja. Ostatnią akcję zakończyli jednak niecelnym strzałem.

50 minuta
Dwie sytuacje Lewego. Najpierw jego strzał został zablokowany, potem uderzył niecelnie po dośrodkowaniu Piszczka.

47 minuta
Doskonała okazja Szkotów, ale myli się Naismith. Trybuny żyją, a gospodarze niesieni dopingiem starają się atakować dalej.

46 minuta
Dobra akcja Polski, strzał Milika i bramkarz Szkocji wybija piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie, łapie Marshall.

21:37
W meczu Irlandia-Niemcy po pierwszej połowie remis 0:0. Z boiska przedwcześnie musieli zejść Mario Goetze w drużynie niemieckiej i Shay Given w zespole Irlandii.

21:35
Tak w tym momencie prezentuje się tabela naszej grupy. Jeśli wyniki się utrzymają, bezpośredni awans zapewnimy sobie remisując z Irlandczykami.

Przerwa
Po pierwszej połowie 1-1. Dobrzy, żywy mecz, z atakami po jednej i drugiej stronie. Polacy doskonale zaczęli, bo już w pierwszych minutach gola strzelił Lewandowski, ale fatalnie zakończyli pierwszą odsłonę. Szkocja doprowadziła do wyrównania w 45 minucie.

45 minuta
Gol dla Szkocji! 1-1. Niesamowite uderzenie Ritchiego zza pola karnego w lewy górny róg naszej bramki.

43 minuta
"Jesteśmy z wami, Polacy jesteśmy z wami" - nie ma wątpliwości, kto rządzi na trybunach. Miejscowi kibice na razie wyjątkowo cisi.

41 minuta
Szkoci w natarciu. Zakotłowało się w naszym polu karnym i zakończyło niecelnym strzałem rywali.

40 minuta
Tymczasem w meczu Irlandii z Niemcami jest już pierwsza ofiara: Mario Goetze schodzi z kontuzją.

39 minuta
Krychowiak ruszył z piłką lewym skrzydłem. Wywalczy rzut rożny. Dośrodkowanie i faul Polaków.

36 minuta
Groźna akcja Szkocji. Prawym skrzydłem sunął Fletcher, mocno po ziemi dośrodkował w pole karne, ale z bramki wybiegł i złapał piłkę Fabiański.

35 minuta
W takich sytuacjach Lewandowski nie pudłuje (w innych zresztą też nie)

34 minuta
Rzut wolny wykonany, po rykoszecie piłka trafiła pod nogi piłkarza Szkocji, który był na spalonym.

33 minuta
Akcja rywali. Faul Mączyńskiego tuż przed polem karnym.

32 minuta
Kolejna akcja. Mączyński wbiegł w pole karne, podał piłkę, ale ta trafiła do bramkarza Szkocji.

31 minuta
Doskonała akcja polskiej drużyny, Błaszczykowski miał olbrzymią szansę na zdobycie bramki, ale jego strzał okazał się niecelny.

31 minuta
Jeden z kibiców podsumował grę Szkotów.

30 minuta
Nieporozumienie Glika z Rybusem. Akcja Szkocji, przerzucenie piłki na skrzydło, ale piłkę przejmuje Błaszczykowski.

28 minuta
Groźna akcja Szkocji, duże zamieszanie w naszym polu karnym, ale udaje się wybić piłkę. Trybuny na Hampden Park ożyły.

26 minuta
Tymczasem w polskim sektorze...

24 minuta
Chaotyczna gra z jednej i drugiej strony, kilka prób ataków, wiele nieudanych podań.

22 minuta
Ostry faul Macieja Rybusa. Żółta kartka dla Polaka.

20 minuta
Kilka minut lekkiej przewagi Polski. Parę akcji, które kończyły się niepowodzeniem.

19 minuta
Robert Lewandowski ma teraz 13 bramek w swoich 5 ostatnich występach klubowych i reprezentacyjnych. Ma też jeszcze 70 minut meczu ze Szkotami. Ciekawe, czy wyśrubuje średnią do trzech goli na mecz...

13 minuta
Arkadiusz Milik stał się właśnie najskuteczniejszym asystentem tych eliminacji - nikt inny nie ma aż sześciu prowadzących do gola podań.

11 minuta
Doskonała akcja Polski. Prostopadłe podanie Krychowiaka do Grosickiego, ten wycofuje do Lewego, ale nasz napastnik nie trafia w piłkę.

7 minuta
Szkoci nie byli przesadnie zaskoczeni nazwiskiem strzelca gola.

5 minuta
Kolejny atak Polski. Niestety nieudany. Piłkę przejęli Szkoci i próbowali skontrować nasz zespół.

3 minuta
Lewandowski! GOL! Fantastyczne podanie Milika do Roberta, który wyszedł sam na sam i umieścił piłkę w siatce.

20:40
Zawodnicy są już na boisku. Pora na hymny.

20:32
A w takich zestawieniach zagrają Irlandczycy z Niemcami. Kciuki powinniśmy trzymać za tych drugich, bo ich wygrana zapewni nam dziś awans (o ile oczywiście sami pokonamy Szkotów).

20:15
Zaczęli rozgrzewkę.

20:05
My Szkoci nie jesteśmy ludźmi, którzy nagle staną i zaczną podziwiać Lewandowskiego - powiedział dzisiaj Scott Brown, pomocnik reprezentacji Szkocji. Zobaczymy, co powie po meczu.

19:55
W pierwszym meczu rozegranym w naszej grupie Gruzja pokonała Gibraltar 4:0.

19:40

19:25

19:00
Polska stadion w Glasgow wspomina dotychczas miło. Na Hampden Park grała do tej pory trzy razy, wygrała dwukrotnie - w 1960 roku po bramkach Baszkiewicza, Brychczego i Pohla 3:2, a potem w 1965 roku zwycięstwo w końcowych minutach zapewnił Pohl oraz Sadek - i raz zremisowała - w 1990 roku 1:1.

18:40
A tak było 50 lat temu:

18:25
Portal transfermarkt.de reprezentację Polski wycenia na 155 milionów euro, wartość naszego dzisiejszego rywala wynosi o połowę mniej - 77 mln. Najdroższym zawodnikiem w naszej kadrze jest oczywiście Robert Lewandowski - wyceniany na 50 milionów. Za nim znajdują się Krychowiak (20 mln), Glik (11 mln), Błaszczykowski i Szczęsny (obaj po 10 mln). W Szkocji najwięcej wart jest napastnik Blackburn Rovers, Jordan Rhodes - 10 milionów euro.

18:10
Dla Adama Nawałki Lewandowski to najlepsza "dziewiątka" na świecie. Według Gordona Strachana Robert jest lepszy od Messiego i Ronaldo.

17:50
Rzecznik PZPN ujawnił jak wygląda "zestaw kapitański". Tylko z obuwiem mała wtopa - ktoś na prawym bucie napisał "lewy".

17:36
Ze Szkotami graliśmy dotąd 9 razy. Trzykrotnie byliśmy górą, dwa razy przegraliśmy, a cztery mecze skończyły się wynikiem remisowym. W bramkach jesteśmy minimalnie lepsi - 12:11.

17:20
Jeśli jesteście ciekawi, jak Polacy "luzują" się przed meczem, TUTAJ uchylamy rąbka tajemnicy.

17:06
Z 29 golami - średnio 3,63 na mecz - Polska jest najskuteczniejszą reprezentacją w eliminacjach do Euro 2016. Liderem klasyfikacji strzelców jest Robert Lewandowski - 10 bramek. Jego kolejne trafienie będzie 30 dla drużyny narodowej.

16:55
Dzisiejszy mecz Szkocja-Polska odbędzie się na Hampden Park w Glasgow. Biało-czerwoni nie zagrają tam pierwszy raz, choć żaden z piłkarzy nie ma prawa pamiętać choćby występu z... 1960 roku. Wtedy wygraliśmy 3:2, a tak wyglądała okładka programu meczowego z tego starcia:

16:40
Jak przed każdym ważniejszym meczem, w mediach można było natknąć się na próby gierek psychologicznych - celowały w tym szkockie tabloidy. Jedni wykpiwali Lewandowskiego, że przestraszy się i pobiegnie do mamusi, inni zapowiadali, że "rozbiją nas w pył".