Błąd Neuera i Niemcy przegrywają z Francją 0:2!

CP DC Press / Shutterstock.com
Dziś poznamy rywala Portugalii w finale mistrzostw Europy. W półfinale mierzą się reprezentacja Niemiec oraz gospodarze - Francuzi.

Ci pierwszy w 1/4 finału ograli Włochów, którzy wcześniej wyeliminowali broniącą tytułu Hiszpanię. Z kolei Francuzi rozbili Islandię 5:2, ale nikt nie ma wątpliwości, że to dzisiejszy mecz pokaże ich prawdziwą siłę.

Już w 7 minucie Francuzi mieli doskonałą okazję do zdobycia gola, ale strzał Griezmanna świetnie obronił Neuer.

Kolejne minuty należały jednak do Niemców, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Llorisa. Ostatecznie bramkę zdobyli Francuzi, którzy w doliczonym czasie pierwszej połowy wykorzystali rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Griezmann.

W pierwszej połowie gole już nie padły, po wznowieniu Niemcy próbowali odrobić straty i przeważali. W 61 minucie Mustafi zastąpił kontuzjowanego Boatenga.

W 72 minucie Neuer wybił piłkę prosto pod nogi Griezmanna i ten dołożył drugie trafienie dla Trójkolorowych.

A oto składy, w jakich rozpoczną oba zespoły:

Francja: Lloris, Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra, Pogba, Matuidi, Payet, Sissoko, Griezmann, Giroud

Niemcy: Neuer; Kimmich, Howedes, Boateng, Hector; Can, Schweinsteiger, Kroos; Draxler, Ozil, Muller.