Warta Poznań odzyskała fotel lidera Fortuna 1 Ligi. Dramatyczny mecz, duży błąd sędziego, gol w samej końcówce

Piotr Przyborowski, wikipedia
GKS Jastrzębie przegrał u siebie z Wartą Poznań 1:2 (1:1) w meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi. Goście awansowali na pozycję lidera.
Prowadzenie objęli poznaniacy, kiedy w 19. minucie Mateusz Kupczak wykorzystał rzut karny. Jastrzębianie zdołali wyrównać w 41. minucie po uderzeniu z bliska Petra Galuski. Arbiter nie zauważył przy tym zagrania ręką
W drugiej połowie oba zespoły długo nie potrafiły strzelić gola. Ostatecznie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo poznaniakom zapewnił Michał Jakóbowski, który trafił do siatki głową.
Warta wskoczyła na pierwsze miejsce, ma na koncie 46 punktów. Takim sam dorobek może uzyskać Podbeskidzie Bielsko-Biała, które zmierzy się wieczorem z Olimpią Grudziądz.
GKS Jastrzębie z 34 punktami jest piąty.
Maciej Pietrasik03 Jun 2020 · 20:18