Warta Poznań pokonała Piasta Gliwice. Zdecydował gol po indywidualnym błędzie

Pressfocus/Tomasz Kudala
Warta Poznań wywiozła komplet punktów z Gliwic. Piast przegrał 0:1 po bramce Mateusza Kuzimskiego.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze z Gliwic. W 12. minucie Michał Żyro oddał pierwszy celny strzał w meczu, jednak napastnik nie zdołał pokonać Adriana Lisa. Kwadrans później 28-latek znów spróbował uderzenia z pola karnego, ale po raz kolejny bramkarz Warty był na posterunku.
Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Piasta, który jednak nie potrafił znaleźć drogi do siatki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, który nie mógł zadowolić żadnej ze stron.
W drugiej części spotkania do ataku wreszcie ruszyli goście z Poznania. W 58. minucie Jakub Czerwiński popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki, Warta przeprowadziła kontratak, a sytuację strzelecką z zimną krwią wykorzystał Mateusz Kuzimski.
Piast miał później problem ze stworzeniem groźnych sytuacji. Warta pewnie broniła dostępu do bramki, a indywidualne akcje Gerarda Badii, Michała Żyry czy Tiago Alvesa paliły na panewce. Wynik już nie uległ zmianie.
Dzięki zdobyciu kompletu punktów Warta awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Piast jest trzynasty.
Adam Kłos22 Feb 2021 · 19:54