Warta Poznań pokonała Zagłębie Lubin po pięknym golu. Beniaminek wyprzedził w tabeli Lecha

Pawel Jaskolka / PressFocus
Warta Poznań zdobyła kolejne cenne punkty w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. "Zieloni" w poniedziałkowy wieczór pokonali 1:0 Zagłębie Lubin. Dzięki temu w tabeli wyprzedzili Lecha.
Przed sezonem nie brakowało opinii, że Warta Poznań to główny kandydat do spadku z PKO Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Tworka pokazują jednak, że są w stanie regularnie punktować w meczach z teoretycznie mocniejszymi rywalami.
Beniaminek w tym roku jeszcze nie zaznał goryczy porażki. W poniedziałkowy wieczór "Zieloni" nie byli faworytami w starciu z Zagłębiem Lubin, ale okazali się skuteczniejsi od "Miedziowych".
W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli. Do wysiłku Adriana Lisa zmusił już w piątej minucie Patryk Szysz, ale jak się okazało, było to jedyne celne uderzenie przed przerwą.
W drugiej części spotkania to Warta była stroną dominującą. W 48. minucie bliski szczęścia był Maciej Żurawski, którego znakomicie zatrzymał Dominik Hładun. Dwie dobre szanse miał także Jan Grzesik.
Beniaminek dopiął swego w 75. minucie. Po dośrodkowaniu Jakóbowskiego niepilnowany w polu karnym był Łukasz Trałka. Doświadczony pomocnik przymierzył z woleja nie do obrony.
Wygrana Warty 1:0 oznacza, że zespół prowadzony przez Piotra Tworka awansował na jedenaste miejsce w tabeli. Tym samym wyprzedził lokalnego rywala, Lecha. Takiego scenariusza fani "Kolejorza" jeszcze niedawno z pewnością sobie nie wyobrażali.
Maciej Pietrasik15 Feb 2021 · 19:58