Warta Poznań w finale barażów o awans do PKO Ekstraklasy! Gol po wyjątkowo długiej analizie systemu VAR

Warta Poznań zagra w finale barażów o awans do PKO Ekstraklasy. Ekipa z Wielkopolski dziś pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0 (0:0).
Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 11. minucie, gdy piłka trafiła w słupek po potężnym uderzeniu Mariusza Rybickiego. Kilka chwil później w dogodnej sytuacji znalazł się Robert Janicki, ale nie zdołał wykończyć akcji.
Po drugiej stronie boiska groźnie zrobiło się po dwóch kwadransach gry. Wówczas w wielkim zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Grzybek i trafił w poprzeczkę, zaś dobitka Misaka była nieskuteczna.
W pierwszej połowie bramki nie padły. Tuż po przerwie "Słoniki" uratował Vlastimir Jovanović, który interweniował w opuszczonej bramce przyjezdnych. Z kolei w 61. minucie do siatki trafił Jakóbowski. Sytuacja wzbudziła jednak duże kontrowersje. Sędziowie mieli poważne wątpliwości, czy gracz gospodarzy był na pozycji spalonej. System VAR przez kilka minut analizował sytuację. Ostatecznie trafienie zostało uznane.
Piłkarze z Niecieczy rzucili się do odrabiania strat. W 89. minucie stan spotkania mógł wyrównać Wlazło, ale uderzył prosto w golkipera Warty.
W decydującym starciu o awans do PKO Ekstraklasy drużyna Piotra Tworka zagra w najbliższy piątek z Radomiakiem Radom.
Daniel Makarewicz28 Jul 2020 · 22:35