Warta Poznań wydarła zwycięstwo w meczu z Wisłą Kraków. Zdecydował gol w końcówce

Warta wydarła zwycięstwo w meczu z Wisłą Kraków. Zdecydował gol w końcówce
Pawel Jaskolka / PressFocus
Warta Poznań wywiozła komplet punktów z Krakowa. Zespół z Wielkopolski pokonał Wisłę 1:0.
W pierwszej połowie piłkarze Wisły przeprowadzili znacznie więcej akcji ofensywnych, jednak w ich poczynaniach brakowało skuteczności. Spośród sześciu strzałów oddanych na bramkę Adriana Lisa tylko jeden był celny. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Po wznowieniu gry dobrą okazję na strzelenia gola miał Stefan Savić, jednak Austriak skiksował w polu karnym. W 63. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Dawid Szot. Uderzenie 19-latka zostało zablokowane.
W kolejnych minutach do głosu zaczęła dochodzić Warta Poznań. Goście wykreowali sobie kilka sytuacji, ale decydujący cios zadali dopiero w końcówce.
W 89. minucie Mateusz Czyżycki obsłużył prostopadłym podaniem Mateusza Kuzimskiego, a ten trafił do siatki po strzale lewą nogą. 29-latek zapewnił Warcie jednobramkowe zwycięstwo.
Wisła przegrała trzecie spotkanie z rzędu i zajmuje obecnie dwunaste miejsce w lidze. Podopieczni Piotra Tworka awansowali na szóstą lokatę.
Adam Kłos17 Apr 2021 · 21:56