Warta Poznań wygrała na własnym boisku i wróciła na pozycję lidera

Piotr Przyborowski, wikipedia
Warta Poznań wygrała z Wigrami Suwałki 3:0 (1:0) w meczu 20. kolejki Fortuna 1. ligi. Gospodarze wrócili na pozycję lidera.
Poznaniacy objęli prowadzenie w 27. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Gracjan Jaroch. Goście mieli okazję tuż przed przerwą, żeby wyrównać. Joel Huertas zmarnował jednak rzut karny.
Gospodarze w 52. minucie również mieli jedenastkę. Skuteczny strzał oddał Mateusz Kupczak i podwyższył wynik na 2:0 dla "Zielonych".
Rezultat meczu na 3:0 ustalił Arkadiusz Najemski, który skierował futbolówkę do własnej bramki.
W tabeli Fortuna 1. ligi Warta wróciła na pozycję lidera, ma na koncie 40 punktów.
Natomiast Wigry Suwałki są na drugim końcu stawki, na siedemnastym miejscu z dorobkiem 19 punktów.