Warta Poznań wypuściła z rąk bezcenne zwycięstwo! Wisła Kraków uratowała remis w ostatniej chwili [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Piłkarze Warty Poznań byli o krok od trzeciego zwycięstwa w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W ostatniej chwili stracili jednak dwa punkty, bo do remisu 1:1 doprowadził Michal Frydrych.
"Zieloni" byli rewelacją poprzednich rozgrywek, ale tej jesieni radzili sobie dużo gorzej. Posadą za słabe wyniki zapłacił twórca największych sukcesów zespołu, Piotr Tworek.
Drużyna, którą obecnie prowadzi Dawid Szulczek, w poniedziałkowy wieczór mierzyła się przed własną publicznością z Wisłą Kraków. "Biała Gwiazda" przegrała aż cztery z ostatnich pięciu ligowych meczów.
Dzisiaj także nie zachwyciła. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli. Adrian Lis poradził sobie między innymi z uderzeniami Yeboaha oraz Żukowa.
W drugiej części spotkania to Warta była stroną przeważającą. Niezłe szanse na gola mieli choćby Grzesik oraz Kupczak, ale na posterunku był wówczas Paweł Kieszek.
Gospodarze dopięli swego w 66. minucie. Wówczas Robert Ivanov znakomicie dograł do Adama Zrelaka, a Słowak uderzeniem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce.
Niewiele brakowało, aby wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania. W jednej z ostatnich akcji meczu po centrze Hugiego do wyrównania doprowadził jednak Michal Frydrych.
Remis 1:1 oznacza, że Warta pozostała w strefie spadkowej - na 17. pozycji. Wisła jest obecnie trzynasta i ma sześć punktów przewagi nad 16. Legią Warszawa.
Maciej Pietrasik06 Dec 2021 · 19:56