Ważne zwycięstwo Atletico Madryt. Popisowa akcja bramkowa mistrzów Hiszpanii [WIDEO]

Atletico Madryt odniosło zwycięstwo w czternastej kolejce ligi hiszpańskiej. Podopieczni Diego Simeone wygrali 4:1 z Cadiz.
Pierwsza połowa dzisiejszego meczu nie była zbyt interesująca. Dość powiedzieć, że żadna z drużyn nie oddała nawet celnego strzału.
W 35. minucie Thomas Lemar domagał się odgwizdania rzutu karnego. Arbiter uznał jednak, że Francuz nie był faulowany.
Cadiz nastraszyło rywali, kiedy przy bocznej linii "obciął się" Jose Gimenez. Gospodarze nie zdołali jednak oddać w tej sytuacji strzału na bramkę Jana Oblaka.
W drugiej połowie "Atleti" objęło prowadzenie. Lemar wykorzystał centrę z lewego skrzydła i głową skierował piłkę do bramki.
W 70. minucie Antoine Griezmann trafił na 2:0. Asystę przy trafieniu francuskiego napastnika zanotował Marcos Llorente.
Trzecią bramkę zdobył Angel Correa. Argentyńczyk wykończył kombinacyjną akcję "Los Colchoneros".
Honorową bramkę dla Cadiz zdobył Choco Lozano. Chwilę później Matheus Cunha strzelił czwartego gola dla gości z Madrytu.
Atletico wygrało 4:1 i obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Strata do liderującego Realu, który jeszcze nie rozegrał meczu w tej kolejce, wynosi jeden punkt.
Adam Kłos28 Nov 2021 · 20:21