Ważne zwycięstwo Brighton. Grał Jakub Moder

Piotr Matusewicz / Press Focus
Bardzo ważne zwycięstwo Brighton. Drużyna Jakuba Modera i Michała Karbownika wygrała na wyjeździe z Southampton 2:1.
Brighton objęło prowadzenie w 16. minucie. Po rzucie rożnym celnym strzałem głową popisał się Dunk.
Gospodarze odpowiedzieli też po stałym fragmencie. Gracze Brighton wybronili się jeszcze przed dośrodkowaniem z rzutu rożnego, ale przy ponowieniu akcji byli już bezsilni. Piłkę na skraju pola bramkowego dostał Adams i mocnym uderzeniem wbił ją do bramki.
Zwycięskiego gola dla gości strzelił w 54. minucie Trossard. Dla Belga było to dopiero trzecie trafienie w tym sezonie.
Właśnie za Trossarda w końcówce meczu na boisku pojawił się Jakub Moder. Reprezentant Polski w ten sposób zaliczył swój drugi występ w Premier League. Na debiut w lidze angielskiej ciągle czeka Michał Karbownik. Byłego zawodnika Legii nie było nawet na ławce rezerwowych.
Cały mecz w barwach Southampton zaliczył Jan Bednarek.
Dla Brighton to ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Premier League. "Mewy" mają po nim trzy punkty przewagi nad strefą spadową. Na razie zajmują szesnastą pozycję. Southampton jest dwa miejsca wyżej.