Ważne zwycięstwo Kosowa w eliminacjach EURO. Czechy pokonane!

DarioZg/Shutterstock
Reprezentacja Kosowa pokonała przed własną publicznością Czechy 2:1 (1:1) w pierwszym sobotnim meczu piątej kolejki grupy A eliminacji Euro 2020.
Na Fadil Vokrri Stadium w Prisztinie prowadzenie przyjezdnym zapewnił po szesnastu minutach gry płaskim strzałem w długi róg Patrik Schick. Cztery minuty później wyrównał z kilku metrów Vedat Muriqi, któremu zagrywał w pole karne Elbasan Rashani.
Po zmianie stron losy konfrontacji rozstrzygnął na korzyść gospodarzy uderzeniem po koźle w długi róg Mergim Vojvoda, któremu sprytnie dośrodkował w pole karne Valon Berisha.
Zespół z Bałkanów po drugim zwycięstwie awansował na pozycję lidera tabeli. Podopieczni Jaroslava Silhavy'ego doznali natomiast drugiej porażki w tych eliminacjach i spadli na trzecie miejsce w klasyfikacji.
Marcin Karbowski07 Sep 2019 · 17:13