Ważne zwycięstwo Rennes w walce o europejskie puchary

Piłkarze Stade Rennais pokonali przed własną publicznością Toulouse FC 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu 35. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Roazhon Park przyjezdni objęli prowadzenie w 17. minucie. Wówczas Joris Gnagnon niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki.
Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 39. minucie James Lea Siliki przyjął piłkę zagraną przez Wahbiego Khazria i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Bramkę na wagę zwycięstwa Stade Rennais zdobył w 47. minucie Benjamin Bourigeaud. Przy jego trafieniu asystował James Lea Siliki.
Gospodarze kończyli ten mecz w dziesiątkę, bowiem w 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany James Lea Siliki.
Drużyna, którą prowadzi Sabri Lamouchi dzięki wygranej awansowała na szóste miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy, natomiast podopieczni Mickaela Debeve plasują się na 17. pozycji.