Ważne zwycięstwo Unionu Berlin. Rafał Gikiewicz w bramce beniaminka

YouTube
Union Berlin pokonał na wyjeździe Eintracht Frankfurt 2:1 w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 23. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Commerzbank-Arena całe zawody między słupkami gości zaliczył Rafał Gikiewicz.
Prowadzenie dla stołecznego beniaminka uzyskał cztery minuty po przerwie Sebastian Andersson. Reprezentant Szwecji dopełnił formalności z kilku metrów po fatalnym błędzie defensywy gospodarzy. Niespełna dwadzieścia minut później podwyższył Francuz Evan N'Dicka, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Dziesięć minut przed końcem kontaktowe trafienie efektownym strzałem piętą uzyskał Portugalczyk Andre Silva, ale na więcej miejscowych nie było już stać.
"Orły" z Hesji doznały w ten sposób jedenastej porażki w sezonie i spadły na jedenastą lokatę w klasyfikacji. Union natomiast po dziewiątym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansował na dziesiąte miejsce w tabeli.
Maciej Pietrasik24 Feb 2020 · 22:31