WBA przegrał z Manchesterem City. Sterling strzelił gola po niesamowitej akcji całej drużyny [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
West Bromwich Albion przegrał u siebie z Manchesterem City 2:3 w sobotnim meczu 10. kolejki angielskiej Premier League. To szósta wyjazdowa ligowa wygrana „Obywateli” z rzędu. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Grzegorz Krychowiak.
Już w pierwszym kwadransie kibice zobaczyli aż trzy gole. Wszystkie między 10 i 15 minutą. Trafienia dla gości Leroy’a Sane i Fernandinho przedzieliła bramka Jay’a Rodrigueza. W drugiej połowie kapitalną akcję przeprowadzili przyjezdni. Wymienili mnóstwo podań, a całość sfinalizował wprowadzony chwilę wcześniej Raheem Sterling, który tylko dołożył nogę tuż przed bramką.
W doliczonym czasie zbyt lekko piłkę klatką piersiową do własnego bramkarza zagrał Nicolas Otamendi, co wykorzystał rezerwowy Matt Phillips.
Podopieczni Pepa Guardioli są liderem tabeli, mając pięć punktów przewagi nad Manchesterem United. Ekipa z „The Hawthorns” plasuje się na 15. Lokacie i ma dwa „oczka” przewagi nad Stefą spadkową.
W bramce Swansea City wystąpił Łukasz Fabiański. Jego „Łabędzie” przegrały na wyjeździe z Arsenalem Londyn 1:2. Zespół z Walii prowadził po pierwszej połowie po golu Sama Clucasa. „Kanonierzy” odpowiedzieli dwoma trafieniami na początku drugiej odsłony. Wyrównał Sead Kolasinac, a zwycięską bramkę zdobył Aaron Ramsey.