Węgrzy jadą na EURO! Cudowny gol Priskina [video]

Attila JANDI / Shutterstock.com
Węgry wygrały przed własną publicznością z Norwegią 2:1 (1:0) w rewanżowym spotkaniu barażowym o miejsce w finałach Euro 2016. Dwukrotni wicemistrzowie świata w pierwszym meczu także zwyciężyli drużynę ze Skandynawii 1:0.

"Madziarzy" awans do przyszłorocznego turnieju we Francji przypieczętowali praktycznie siedem minut przed końcem.

Wtedy to, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnym strzałem do własnej bramki skierował piłkę Markus Henriksen. Cztery minuty później ten sam zawodnik częściowo zrehabilitował się zdobywając kontaktową bramkę, ale na więcej dwukrotni wicemistrzowie świata już ekipie ze Skandynawii nie pozwolili.

W węgierskim zespole zagrało trzech zawodników z polskiej Ekstraklasy: Richárd Guzmics z Wisły Kraków oraz Tamás Kádár i Gergő Lovrencsics z Lecha Poznań