Werder pokonał Fortunę, grał Kamiński

jeollo, wikipedia
Werder Brema pokonał przed własną publicznością Fortunę Duesseldorf 3:1 (1:1) w jedynym piątkowym spotkaniu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na Weserstadion całe zawody w szeregach gości zaliczył Marcin Kamiński. Prowadzenie gospodarzom zapewnił po dwudziestu minutach gry kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego Kevin Moehwald. Dwie minuty przed przerwą wyrównał po rzucie karnym Belg Dodi Lukebakio.
Dziewiętnaście minut przed końcem do siatki beniaminka celnie przymierzył z kilku metrów rezerwowy Austriak Martin Harnik, a po kolejnych siedmiu minutach wynik ustalił uderzeniem głową z bliska Amerykanin Joshua Sargent, który również został wprowadzony w drugiej połowie.
Dzięki szóstej wygranej w sezonie czterokrotni mistrzowie Niemiec awansowali na siódme miejsce w tabeli. Fortuna doznała natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamykać będzie klasyfikację.