Werder poległ w Moguncji

Mainzerize, wikipedia
Piłkarze 1. FSV Mainz 05 pokonali u siebie Werder Brema 2:1 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 10. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Opel Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił dwadzieścia minut przed przerwą strzałem z kilku metrów Jean-Philippe Mateta. Sześć minut po zmianie stron podwyższył uderzeniem z dystansu Iworyjczyk Jean-Philippe Gbamin.
Dwanaście minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał z bliska Peruwiańczyk Claudio Pizarro, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać.
Dzięki trzeciej wygranej w sezonie zespół z Moguncji awansował na dwunaste miejsce w tabeli. Czterokrotni mistrzowie Niemiec natomiast po drugiej porażce z rzędu spadli na szóstą lokatę w klasyfikacji.