West Bromwich Albion pewnie pokonał Stoke City i awansował na szczyt tabeli Championship

Elliott Brown, flickr.com
W 15. kolejce angielskiej Championship West Bromwich Albion pokonał Stoke City 2:0 na Bet365 Stadium.
Pierwszego gola w tym spotkaniu już w 8. minucie zdobył Mat Phillips. Była to jedyna bramka zdobyta przed przerwą.
W drugiej połowie padła tylko jedna bramka, a zdobyła ją również drużyna "The Baggies", a konkretniej Hal Robson-Kanu. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, co pozwoliło WBA awansować na pierwsze miejsce w tabeli zaplecza Premier League.
Stoke City po trzeciej porażce z rzędu plasuje się natomiast na ostatniej lokacie. "The Potters" po 15 kolejkach mają na koncie zaledwie 8 punktów.
W następnym tygodniu Stoke City zmierzy się na wyjeździe z Barnsley. West Bromwich Albion czeka natomiast mecz przeciwko Hull City na stadionie "Tygrysów".
Łukasz Karyniewski04 Nov 2019 · 23:01