West Ham United na remis z Brighton, grał Fabiański

Dziurek / shutterstock.com
Piłkarze West Ham United zremisowali u siebie z Brighton & Hove Albion 2:2 (0:0) w środowym meczu 21. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Wszystkiego gole na Olympic Stadium padły w niespełna kwadrans. Pierwszy na listę strzelców w 56. minucie wpisał się Dale Stephens, który dopadł do futbolówki odbitej w polu karnym i trafił w sam środek bramki.
Dwie minuty później prowadzenie gości powiększył Shane Duffy. Reprezentant Irlandii wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Pascala Grossa i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Dwa trafienia, które zapewniły "Młotom" remis zapisał na swoim koncie Marko Arnautovic. Najpierw Austriak w 66. minucie skutecznym strzałem wykończył akcję po podaniu Marka Noble'a. Następnie napastnik w 68. minucie przechwycił piłkę po zagraniu Michaila Antonio i trafił tuż pod poprzeczką.
Mecz w wyjściowej jedenastce West Ham United rozpoczął Łukasz Fabiański, który przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czas. Był to 21. występ reprezentanta Polski w Premier League w tym sezonie.
Podopieczni Manuela Pellegriniego mają na koncie 28 punktów i zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy. Zespół Chrisa Hughtona z dorobkiem 26 "oczek" plasują się na 13. pozycji.